Büyük Hayallerle Kanada’ya Taşındı: Türkiye’ye Cenazesi Geldi

Ağustos 2023’te İzmir’den Toronto’ya taşınan ve büyük hayaller kuran Ali Sezgin Armağan, kazanın meydana geldiği 30 Nisan günü Avenue Caddesi ve Elgin Caddesi’nin kesiştiği noktada bisikletini sürerken kırmızı ışıkta bekliyordu. Kamyon ise inşaatın yükleme alanına giriş yapmak üzere sağ şeritten sola dönüş yaptığı sırada Armağan’a çarptı ve kazada hayatını kaybetti.

Armağan’ın kayınbiraderi Volkan Benli, kazanın soruşturmasının devam ettiğini ve Armağan’ın kamyonu sollayarak kırmızı ışıkta durduğunu, kamyonun ise en sağ şeritten sola dönüp inşaatın yükleme alanına girmeye çalıştığını belirtti.

Armağan’ın kız kardeşi Ayşen Benli ise abisinin 18 yaşındayken annelerini kaybettiklerini ve o günden sonra abisinin kendisine ve babalarına büyük destek olduğunu söyledi. Armağan’ın yurt dışına çıkma hayali olduğunu ve 3 senelik çalışma izni aldıktan sonra 4-5 ay önce Toronto’ya geldiğini ve bisikletiyle çalışmaya başladığını anlatan Benli, abisinin kazada hayatını kaybetmesinin büyük bir acı olduğunu ifade etti.

Armağan’ın cenazesinin 15 Mayıs Çarşamba günü memleketi İzmir’de bulunan Gökdere Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir