Netflix TV Uygulaması İçin Yeni Tasarım Test Ediyor

Netflix, TV uygulaması için son yılların en büyük görsel revizyonu olabilecek ve yeni tasarım sunacak ana sayfa üzerinde çalışıyor. The Verge‘in haberine göre şirket, başlıkları ve açıklamaları ekranda daha belirgin hale getiren yeni görünümü test ediyor.

Netflix, kullanıcıların TV uygulamasının ana sayfasında gezinme ve izlenecek içerikleri keşfetme biçimini değiştiriyor. Mevcut arayüzü, ekranın üst kısmında fragman ve diğer bilgileri içeren statik döşemeleri gösterirken uzaktan kumandanızı kullanarak farklı başlıklar arasında geçiş yaptığınızda kutucuktaki bilgiler değişiyor.

Yeni görünüm, nesneleri birleştirecek ve uzaktan kumandayı üzerlerine doğrulttuğunuzda bilgileri genişleyen kutularda görüntüleyecek. Böylece içerik daha çok ekranın ortasına doğru görüntülenecek. Bir film veya TV programı kutusunun önünde uzun süre durduğunuzda ise fragman oynatılmaya başlayacak.

Ek olarak Netflix, çeşitli kategorilere ve ayarlara erişim sağlayan TV uygulamasının sol tarafındaki menüyü de kaldırıyor. Yeni arayüz, üstteki menü çubuğunda Ana Sayfa, Programlar ve Filmler sekmelerini görüntüleyecek. Bir arama çubuğu simgesi de başlıkları aramanıza ve farklı kategorilere erişmenize olanak tanıyacak. Uzaktan kumandanızdaki geri tuşuna basarak menü çubuğuna erişebileceksiniz.

Benim Netflix’im, Netflix TV uygulamasına da gelecek ve ana sayfanın üst kısmında çeşitli sekmelerin yanında yer alacak. Bu menü geçen yıldan bu yana şirketin mobil uygulamalarında zaten mevcut ve yayın hizmetinde yaptığınız her şeyin özetini gösteriyor.

Netflix, yayınlanmamış TV arayüzünü akıllı TV’leri ve diğer akış cihazlarını kullanan az sayıda aboneyle test ediyor. Yeni arayüzün önümüzdeki aylarda ve çeyreklerde daha fazla kullanıcıya ulaşacağı belirtiliyor.

Netflix geçtiğimiz günlerde platformuna ekleyeceği 14 yeni mobil oyunu da duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir